• Сподели на:

Природен зачаден изглед според шминкерката Лиса Eлдриџ (Видео)

___

Популарниот изглед на smokey eyes не мора задолжително да значи очи темно нашминкани. Ако ви се случило да пробате да постигнете зачаден изглед на очите, а сте завршиле со слоеви сива, тегет или црна сенка размачкани врз капакот и потоа веднаш сте се избришале незадоволни од ефектот, познатата британска шминкерка Лиса Елдриџ ви нуди лесно решение – smokey eyes со природен изглед за кој ви требаат само 3 минути.


Оставете коментар

___