Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Природен антицелулитен третман од кафе

Тајната на кафето во борбата против целулитот е во кофеинот кои ја подобрува циркулацијата во нозете. Познато е дека целулитот настанува поради намален проток на крв во одредени делови на телото, предизвикани од постојано седење, недоволна физичка активност. Грубата текстура на кафето има стимулативно дејство и ја подобрува циркулацијата.

Со редовна физичка активност и правилен избор на намирници кои помагаа во изфрлањето на водата од телото, применете и домашен антицелулитен третман за успешно да го отстраните целулитот.

За овој третман потребна ви е една шоља кафе, пола шоља кафеав шеќер и маслиново масло.

На критичните зони нанесете маслиново масло и почнете да го масирате местото. Кафето и шеќерот измешајте ги во еден сад и сувата смеса нанесете ја на деловите на кои имате целулит, и со крижни движења масирајте го местото околку 5-7 минути.

Третманот најдобро е да го практикувате после туширањето, кога кожата ви е омекната. Се препорачува овој третман да го применувате барем четири пати неделно.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...