Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Потенка половина без везбање? Тоа е можно! 5 начина визуелно да се стесните

Тенок струк изгледа поегелегантно и женски, а ние ве информираме за 5 ефикасни начини каде што облеката ке ви помогне.

Девојките кои имаат градба на јаболко, како и оние кои имаат вишок на килограми секогаш се заинтересирана да нивната половина изгледа што е можно потенка.

  1. Фустан на преклоп

Фустаните на преклоп се дизајнирани со цел да се создаде совршена женска фигура

 

  1. Пеплум топ, јакна, здолниште и фустани

Оваа прекрасна форма секој струк го прави потенок. Овој детал веќе може да се најде готов во продавници, што ја олеснува постапката.

  1. Тенок каиш

Заборавете на сирокиот каиш со многу детали. Женствениот тенок каиш нека стане вашиот нов најдобар пријател

 

  1. Сукња во облик на ѕвонче

Очигледно е дека оваа сукња секој струк го прави потенок. Дури и да се одлучите за светла боја….

  1. Гаќички со компресија – мидер со висок струк

Ако е резултатот добра доверба и супер изглед, можеме малку и да мамиме нели ?

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...