Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Овие козметички производи ќе ве подмладат

Освен естетската хирургија и разните методи на подмладување, борите на лицето помалку ќе се воочуваат, а кожата ќе делува посвежо ако примените неколку совети.

Квалитетен шампон – Не е сеедно каков користите, само оној кој одговара на вашиот тип на коса може да ги избрише трагите на годините на неа,а таа ќе делува пожива, сјајна и бујна.

Маскара за коса – Доколку на косата имате неколку седи влакна, а немате време за фарбање, ваква маскара многу ќе ви помогне.

Гел за миење со перли – Одберете гел за миење поради кој кожата ќе ви изгледа свежо и здраво.

Крем руменило – Руменилото во прав може да остави впечаток на сува кожа, затоа одберете го во облик на крема или стик. Ако ја погодите нијансата и правилно го нанесете, можете од лицето да избришете неколку години.

Добра маскара – Добрата маскара може значајно да ве подмлади. Одберете ја онаа која ги продолжува трепките и ги прави погусти.

Сјај за усни со топли бои – Нежните и топли нијанси подмладуваат, додека темните го прават лицето погрубо и постаро.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement