• Сподели на:

Облоги за затегнување на кожата на градите

___

1белка, 1супена лажица сок од морков и 1лажица лимонов сок .Изматете ги белките и измешај те ги со сокот од лимон и морков.
Смесата нанесете ја на деколтето и градите. После десетина минути темелно исперете ја облогата со млака вода.

 


Оставете коментар

___