Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Нова хит тенденција за 2013 – прибрана коса во пунџа

Премногу сте зафатени во вашето секојдневие за да се занимавате со комплицирани фризури или распуштена коса што брзо се мрси и ќе ви пречи.

Тогаш оваа најнова тенденција е вашиот вистински избор – лежерната пунџа поставена ниско долу до вратот се враќа со полна пареа и е навистина одлична алтернатива за моментите кога немаме доволно време за фризура, но сепак мораме да изгледаме пристојно.

Еве како изгледаа различните вариации на оваа фризура претставена од големите имиња во модата на послените нивни ревии:

This look just might be your everyday sock bun hairstyle Sitting at

How to Make a Sock Bun Bun Updo The Top Knot 4 Ways to Wear It

Еве неколку идеи како најлесно би можеле да направите пунџа:

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement