Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Навлажнувачка маска за лице од пиво

За да ја подготвите оваа маска потребно ви е:
1 лажица пиво
1 лажица јогурт
1 лажица маслиново масло
1 белка од јајце
1 лажица свежо исцеден сок од лимун
1 лажица бадемово масло
Ставете ги сите состојки во блендер и помешајте на мала брзина во времетраење од 30 секунди. Навлажнете го лицето со млака вода и нанесете ја смесата рамномерно. Оставете да одстои 15 минути, а потоа измијте ја маската со млака вода. На крајот напрскајте го лицето со ладна вода.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement