• Сподели на:

Направете сами неодолив сјај за усни

___

Сите состојки се природни и лесно достапни. Се што ви треба е бадемово масло, мед и брусница која на твоите усни ќе им даде црвена боја.

За овoj совршен овошен сјај ти се потребни десетина минути

Состојки:

1 чајна лажица бадемово масло
десетина брусници
1 чајна лажица мед

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и ставете ги на оган отприлика 5 минути се додека смесата не почне да врие. Притоа цело време мешајте, а кога смесата ќе стане кашеста тргнете ја од оган. Пред целосно да се олади излејте ја во сад во кој ќе го чувате сјајот и оставете го да отстои некое време.

Твојот сјај е спремен за употреба.


Оставете коментар

___