Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Намалете го апетитот, подобрете ја работата на срцето и стопете ги килограмите

Има јако антибиотско дејство, го намалува апетитот, го намалува нивото на шеќер во крв и го подобрува кардиоваскуларниот систем…

Оцетот е чудотворна намирница која благотворено делува на вашето здравје. Богат е со антиоксиданси кои го забавуваат процесот на стареење, развојот на одредени облици на карцином и различни неуродегенеративни пореметувања. Покрај тоа, има силно антибактериско дејство, го намалува апетитот, нивото на шеќер во крв и го подобрува кардиоваскуларниот систем.

Спортистите го користат оцетот за побрзо заздравувања на интензивниот физички напор. Винскиот оцет ги топи килограмите, бидејќи редовната конзумација го забрзува разградувањето на мастите. Исто така, содржи елементи кои се неопходни за секојдневна исхрана, калциум, магнезиум, фосфор и бакар. Јаболковиот оцет претставува одличен додаток во исхраната, го подобрува работењето на срцето бидејќи го намалува холестеролот. Поради тоа се препорачува секое сабајле да пиете чаша вода во која ќе додадете малку јаболков оцет, лажица мед или кафеав шеќер.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...