Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Маска за лице од мед и авокадо

Покрај здравствените предности, медот и авокадото можат да ви послужат и за убавина. Хидратантна маска од мед и авокадо се препорачува на лица кои имаат проблем со сува кожа.

За маската ви е потребн ½ зрел авокадо, ¼ филџан мед. Авокадото згмечете го и направете кремаста смеса без грутки. Потоа додајте мед и мешајте додека смесата не стане мазна.

Нанесете ја маската на лицето и вратот, и оставете ја да делува околу 20 минути. Измијте се потоа со млака вода, а лицето избришете го нежно со тапкање со пешкирот. Потоа нанесет хидратантна крема која не содржи масло.

Покрај тоа што хидрира, оваа маска ја намалува видливоста на пегите и ситните бори.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...