Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Маска за лице од домат и мед

Маската за лице направена од домат и мед ќе ви помогне да ги отстраните токсините кои можат да предизвикаат појава на митесери, акни и други неправилности на кожата.

Доматот претставува одличен антиоксиданс и е честа состојка во препаратите за нега на кожата.

Рецептот е многу едноставен: измешајте две лажици сок од домат со две лажици мед. Смесата нанесете ја на лицето и вратот, кои претходно добро сте ги изчистиле. Оставете да делува 25 минути, а потоа отстранете ја со млака вода.

Маската можете да ја ненесувате и на целото тело, ќе забелижите неверојатен ефект.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...