Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Магијата на професионалните шминкери: како во 3 потези визуелно да го смалите носот

Совршената шминка може да ги поктие и најмалите недостатоци, но и да ги нагласи само најдобрите. Нешто што треба да знаете се малите трикови, а ние ви претставуаме еден фантастичен…

Тотална анестезија, хирушки резови, маки од опоравување и долготрајни модрици по лицето… сите овие ризици од пластичната хирургија се непотребни!

Ако сметате дека немате идеален профил, ќе биде доволно да извежбате неколку основни потези и визуелно да го смалите носот, по ваш вкус.

Пред шминкање нанесете подлога. На лицето ставете хидрантна крема, потоа течна пудра, а се фиксирајте со пудра во прав.

За овој неверојатен трик потребни ви се само коректор,бронзер и мала четка за нанесување, а потоа следете ги следните чекори:

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...