Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Локни како на ангелите од Victoria’s Secret

Крупните локни кои паѓаат лежерно по рамената прават многу женствен и сексапилен впечаток. А и не е тајна дека мажите едноставно ја обожуваат оваа фризура. А ќе додадеме и дека во моментов фризурата е повеќе од актуелна…секако нема потреба од тоа да ве убедуваме дека ова е неворојатна варијанта што треба да ја изберете.

Што ви е потребно? Лак за коса, голема тркалезна четка, фен, пегла за коса, малку трпение и ова видео што следува. Таму ќе видите детално што точно треба да се прави.

Најважните чекори се да ја исправите и оформите косата со фен, после што треба да ги направите локните во внатрешниот дел. Прамените најгоре оставете ги прави и за крај само малку подвиткајте ги краевите. Накрај исчешлајте ја косата со крупен чешел за да постигнете природен изглед и фиксирајте со лак.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement