• Сподели на:

Краток водич за шминка: Беспрекорна подлога, мачкасти очи за секси поглед!

___

Во видеото се прикажани процедурите за примена на база, пудра, сенка за очи, маскара и крамин. Од блага и едноставна, до малку посилна шминка за посебни свечени прилики.

Познатиот мејкап уметник во краток туториал ги покажува основите на шминката наменета за сите жени и девојки и нивниот изглед на работа, вечерните излегувања, венчавки, па дури и за попладневното кафе со другарките.

Подлога

Научете како да постигнете беспрекорна површина за било кој мејкап, неколку многу едноставни чекори.

Виолетов “Смоуки ајс”

“Живописната виолетова дава карактер, додека тоновите на праска, во позадина ја изедначуваат приказната. Драматичен изглед кој е пренослив поради интересна рамнотежа моќ на бојата и свежина”, објаснува мејкап уметникот.

Pin-Up look

“Инспириран од минатото и различни сфаќања за женственоста, овој изглед во последните години се врати на големата врата. Ако досега не се практикувале цртање со туш, еве прилика тоа да го направите безболно! Носете го од точки и фризури со волумен”, додава таа.

 


Оставете коментар

___