Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Краставици за убава кожа

Благодарение на големата количина на минерални соли кои ја содржат краставиците, тие се одлична намирница за чистење и негување на кожата на лицето. Краставицата содржи витамин Е, кој е одличен за заштита на кожата од штетните радикали и ја штити од предвремено стареење.

Доволно е на убаво исчистено лице да нанесете тенки листови од краставица. За подобар ефект прекријте се со памучен пешкир. По 20 минути кожата ќе биде свежа и мека. Не е потребно да се измивате, доволно е да нанесете крем за лице.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement