Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како вашите нокти да станат цврсти?

Треба да знаете дека на квалитетот на ноктите влијае начинот на живот кој го водите. Сепак, постои начин да ги зацрвстите и да ги оставите да пораснат.

Пијте вода

Иако веќе знаете дека е потребно да пиете околу литар ипол вода на ден за да бидете здрави и убави – корисно е да се напомене дека водата влијае и на квалитетот на ноктите.

Протеини од зеленчук

За сјајни нокти потребни ви се протеини од зеленчук кои ќе ги пронајдете во гравот. Една порција неделно ќе биде доволно вашите нокти да бидат мазни и убави.

Нега

Освен што е важно да ги хидрирате одвнатре, потребно е да ги негувате ноктите и однадвор. Одберете крема на база на вазелин и еднаш дневно втријте ја во ноктите.

Одмор од лак

Иако лакот ги штити ноктите, сепак потребно е да одморите од нанесување лак за нокти. Откако сте носеле лак за нокти цела недела, следните неколку дена уживајте во природниот изглед.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...