• Сподели на:

Како совршено да нанесете кармин во темноцрвена боја

___

Темноцрвените нијанси се еден од водечките хитови за оваа сезона и тие се одличен избор доколку сакате да го истакнете вашето лице.
Но, девојките и покрај тоа што ги обожаваат впечатливите кармини во темна нијанса, најчесто ги избегнуваат плашејќи се дека преку цел ден ќе мораат да се грижат и да ја поправаат шминката. Но тоа не мора да биде така! Со вистинското моливче за усни ќе направите look кој трае многу повеќе отколку што мислите, а истовремено ќе изгледате кул и сензуално. Погледнете го ова видео каде ќе видите како правилно да го нанесете кармините во темна нијанса и како да го вклопите во вашата секојдневна рутина.
httpv://vimeo.com/127005299

Оставете коментар

___