• Сподели на:

Како со шминка да ги сокриете брчките околу очите?

___

Ова се петте одновни правила за шминкање на лицето со брчки околу очите.

Никогаш на подрачјето на кое се брчките не нанесувајте пудра.

Коректорот нанесете го внимателно и не претерувајте со количината. Производот може само да ги исполни вдлабнатините кои ги прават брчките и со тоа повеќе ќе ги истакнат.

На делот испод јаболкниците нанесета малку хајлајтер кој ќе ја одбива светлината и ќе дава впечаток на совршен и младелачки тен.

Ако ви се чини дка премногу сте ставиле шминка, на пределот околу очите нанесете неколку капки хидратантна крема која ќе го ублажи впечатокот.

Заборавете на изгледот кој вклучува многу пудра и руменило, а ненашминкани очи. Тоа многу повеќе ги истакнува брчките и лицето го прави 5 години постаро.


Оставете коментар

___