• Сподели на:

Како сами да направите напиток за топење на салото на стомакот?!

___

Можеби навреме не се подготвивте за летото? Не очајувајте, со овој напиток ќе го надополните пропуштеното време.

Ова претставува чудотворен напиток кој може секој да го подготви, а делува бидејќи редовно го конзумираа учесниците во американското шоу “The Biggest Loser” кои за само неколку недели покажаа значајни резултати.

За подготовка на овој пијалок ќе ви бидат потребни следните состојки:

–          2 литри вода

–          6 грејфрути

–          1 мандарина

–          ½ краставица

–          неколку свежи ливчиња од нане

–          мраз

Подготовка: овошјето и зеленчукот исчистете го, а потоа испасирајте го во садот со вода. Додадете нане и мраз. За подобар ефект оставете го напитокот два часа, а тогаш конзумирајте го во текот на целиот ден.


Оставете коментар

___