Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како најлесно да ги исчистите четките за шминкање?

Кога последен пат ги исчистивте четкичките за шминкање? Ако има поминато повеќе од еден месец – време е да ги исчистите! Многу е важно да ги чистите четките за шминкање барем еднаш во месецот.

Чистењето на четкичките за шминкање ќе им го продолжи рокот на траење и ќе спречи бактериите да се прошират кои може да предизвикаат очни инфекции, акни и иритации.

Наполнете мал сад со 1 шолја со млака вода, додадете 1 лажица бебешки шампон. Ставете ги своите четкички во садот и нежно исчистете ги. На крајот во млака вода исчистете ги остатоците од шампонот. Налегнете ги за да се исушат.

Друг начин за чистење на четкичките е да направите микс од 1 лажица сода бикарбона и 1 шолја млака вода.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...