• Сподели на:

КАКО ДА НАПРАВИТЕ МАСКА ЗА ПОГОЛЕМ ВОЛУМЕН НА КОСАТА

___

Доколку сте незадоволни од својата коса, а посебно од нејзината густина, помош побарајте во вашата кујна. Дознајте како да направите домашна маска која вашата коса ке ја направи густа еве го рецептот.

Состојки: 2 супени лажици рицинусово масло, 1 жолчка, 1 супена лажица мед.

Сите состојки измешајте ги. Смесата најпрво нанесете ја на краевите, а остатокот распоредете го по целата коса. Пото,ставете капа за туширање или обична кеса на глава. Држете така од 2 до 4 часа. На крајот измијте ја косата со топла вода и шампонирајте ја со регенератор. Оваа постапка правете ја до два пати неделно во тек од два месеца.

 


Оставете коментар

___