Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да направите домашен крем против брчки?

Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен:

Потребни состојки:

1 жолчка

2 лажици бадемово масло (или маслиново)

½ лажица мед

2 лажички вазелин (медицински)

Подготовка:

Вазелинот го растопувате на пареа. По неколку минути кога целосно е растопен, го тргате од огнот и ги додавате останатите состојки. Мешате убаво додека да се изедначи смесата. Кремот го ставате во соодветен сад и го чувате во фрижидер.

*Овој домашен крем е идеално средство за нега на кожата: хидрира, го изедначува тенот, ги намалува длабоките брчки и го забавува стареењето.

Одговара на сите типови кожа.

Видливи резултати се забележуваат по само 7 дена редовно користење. Оние кои со внимание ќе се однесуваат кон својата кожа, ќе го  засакаат овој крем.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...