Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да изберете шминка ако имате проширени пори?

Проширените пори најчесто имаат жените со масна и мешовита кожа. За да бидат помалку видливи, кожата е потребно правилно да се негува. Редовно чистете ја, користите производи и лосиони наменети за вашиот тип на кожа. Кога е збор за изборот на шминка, користете производи без масло во нив. Кремите и течната пудра без масло се одличен избор, баш како пудрите за матирање, минерални пудри во прав, коректори и камуфлажи.

Избегнувајте шминка со светки, тешка пудра на база на масло, течна пудра со светкави честички, но и сите останати производи за лицето што содржат светкави честици. База и крема со илуминатор како и руменило во кремата не се најдобар избор за жените со проширени пори.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement