Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да имате совршени веѓи?

За да ги средите веѓите немојте да ги цртате, туку само исенчете ги.

  1. Прво со молив за веѓи потсредете ги рабовите на горниот дел од веѓите, од средина па се до надворешниот раб.
  2. Потоа прочешлајте ги веѓите за да ја камуфлирате линијата која сте ја нацртале.
  3. Со поткосена четка нанесете ја одговарачката пудра на веѓите и нежно истапкајте, бидејки на овој начин ќе се пополнат ретките веѓи.
  4. На крајот, веѓите исчешлајте ги нагоре за да го отстраните вишокот од пудра. Фиксирајте ги со прозирна маскара.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...