Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да имаме тело без целулит? 100% успех!

Сите го чекаме летото, а женската популација почнува да се спрема уште во зимските месеци за тој летен период. Сакаме да носиме, сукњички, фустани, кратки панталони и во исто време да имаме нозе кои се привлечни за окото, без целулит и затегнати. Многу битен факт за да го уништиме масното ткиво е внесувањето вода и физичката активност. Меѓутоа само со тие две работи процесот за намалување на кората од портокал, често пати знае да биде многу спора.

Во прилог ви даваме сигурна и успешна рецепта која треба да се практикува минимум два пати неделно:

  • 1 шоља талог од кафе
  • 1/2 шоља кафеав шеќер
  • 1 дл млеко
  • 3 супени лажици маслиново масло

Се мешаат и се нанесува на кожата. Смесата треба да отстои  15-20 минути. Потоа се измива со млака вода и телото се мачка со млеко.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...