• Сподели на:

Како да го поправите скршениот кармин?

___

Понекогаш знае да се случи вистински хаос кога се шминкате, но нема ништо што ве нервира толку колку скршен нов кармин, зарем не? Пред да се одлучите да го фрлите имајте на ум дека постои начин да го поправите. Проследете го советот на мејкап артистката Бита.

 


Оставете коментар

___