Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да го покриете подбрадокот

За изразениот подбрадок можеме да ја кривиме нашата исхрана, но и генетиката, а мали козметички и модни трикови можат да помогнат овој проблем да се прикрие.

  1. Шминка – Подбрадокот може да се прикрие со бронзер. Одберете бронзер неколку нијанси потемен од пудрата па со дебела четка нанесете на подрачјето од долниот раб на вилицата и по горниот дел од вратот. Така добивате потемна сенка, каде на подбрадокот ќе се стави во втор план.
  2. Фризура – Против подбрадокот можете да се борите и со фризурата. Никако немојте да ја шишате косата во висина на брадата, а нечини ниту ако е предолга бидејки двете фризури во прв план го ставаат несаканиот подрбадок.
  3. Облека и накит – Заборавете на рол-крагните, како и на блузите закопчани до грло, на кои вашата брада и подбрадок ги прават понагласени. Изберете нешто со малку поотворено деколте.
  4. Правилно држење – Ако се држите подгрбавено и одите со спуштена брада вашиот подбрадоккако и опуштената кожа ќе се најде во прв план. Затоа, држете се исправено, спуштите ги рамениците и гордо дигнете ја главата.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...