Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Како да го организирате несесерот за шминка

Несесерот бирајте го според  обликот и големината каде ќе одговара на вашите торби, но и количината на шминка која секогаш ја носите со себе. Доволен е за пудра, маскара, сјај и руменило.

Можете еднаш во месецот да ја прегледувате козметиката и да го исфрлите тоа што не го користите редовно и каде му истекол рокот на траење.

Ској производ детално исчистете го, па потоа вратите во несесер кога и него ќе го исчистите и исушите. Изберете несесер со пластична постава бидејки тој полесно се чисти. Најтешките работи ставете ги на дното.

Сите апликатори чувајте ги на едно место во посебна преграда на несерот, во џепот или пак во футрола.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...