Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Исправете ја косата додека е мокра, без пегла и фен (Видео)

Витканата коса е непослушна и речиси невозможна за обликување, па затоа е потребно многу долго пеглање и фенирање за да го постигнете посакуваниот ефект.

Затоа што целото горење на косата е премногу штетно за да го применувате секојдневно, сега постои поинаков начин.

Потребно е добро да ја измиете косата, да ја избришете со пешкир и да ги нанесете сите препарати кои вообичаено ги користите.

Потоа искористете го следниов трик:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...