Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Еве каков костим за капење треба да изберете според градбата на телото!

Според градбата на телото одберете го вашиот идеален костим за капење за ова лето.

ko.jpg500

Круша

Оние со тело во облик на круша имаат пошироки колкови и потесни рамена.

1ko.jpg500

Едноделните костими за капење, кои на стомакот има дизајнирана мостра што создава илузија на линија на половината, може да ви биде од голема помош. Кај дводелните костими би требало долниот дел да ви биде потемен од горниот и со што поедноставен дизајн. Горниот дел нека биде со жица. Со разиграни шари или бои, одвлечете го вниманието на горниот дел на телото.

Избегнувајте: Боксерки.

Јаболко

2ko.jpg500

Ако имате т.н. „јаболко“ облик на телото ве красат широки рамења и потесни колкови.

Со помош на дводелни бикини или монокини, со еднобоен горен дел на костимот и долен дел со различни шари, вашата линија ќе изгледа урамнотежено.

Избегнувајте: Костими за капење со V изрез и мали бикини гаќички.

Песочен часовник

3ko.jpg500

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...