Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Еве како ќе го отстраните лошиот мирис од нозете!

Секое утро се става прав од борна киселина (или се ситнат добро кристалите) меѓу прстите и на стапалата. Навечер задолжително се мијат нозете со топла вода (30-40 степени).

Секој пат да се користат нови чорапи. Непријатниот мирис исчезнува за 2 недели.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...