Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Еве како брзо да ги отстраните акните од вашето лице

За да ги отстраните досадните акни од лицето, не мора да фрлате големи суми на скапа козметика. Сè што ви е потребно се мали количини на состојки кои сигурно ги имате дома – чај од камилица, мед и малку јаболков оцет. Добро измешајте половина чаша јаболков оцет со лажичка мед и една чаша чај од камилица. Малку нека отстои, а пред спиење нанесете ја оваа смеса на лицето со помош на газа или памук. Друга опција е да измешате јаболков оцет со една таблета аспирин. Најдобро е да користите домашен јаболков оцет.

За најдобри резултати, најдобро е да ја нанесувате смесата која ќе ја одберете секојдневно, и наскоро ќе забележите дека акните ќе исчезнат, а кожата ќе стане мека и мазна.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...