Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Ефектен и сладок маникир

Специјално за девојки, кои сакаат да експериментираат со својот изглед, имаме одлична идеја за маникир. Маникир на обоени дамки.

Овој дизајн на нокти е доста лесен, но бара доза концентрација и трпение. Ефектот сепак е навистина импресивен.

Идеален е за летото кога светлите бои во изобилство се апсолутно задолжителни.

За да си направите вакви нокти потребни ви се основа, топ лак и 4 лака за нокти во различни нијанси.

Доколку ви се допаѓа идеата, погледнете го видеото и направете ги своите нокти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement