Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Ефектен 3Д маникир

Постојат многу начини да ги направите вашите нокти ефекни, но со 3Д ноктите дефинитивно ќе оставите уникатен впечаток!

Ние останавме фасцинирани од оваа идеја, која ја видовме во едно интересно видео. И мислевме дека  вреди да ја споделиме со вас. Ако сакате да експериментирате со стилот, дефинитивно ќе ви се допадне!

Се што ви треба е лак во бојата која вие ја предпочитате, база за лак и лак со мат ефект. Резултатот е уникатен.

А како да го постигнете, ќе дознаете од самото видео!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement