Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Домашен какао скроб за раце и нозе

Погрижете се за кожата на рацете и нозете со овој супер лесен и ефикасен рецепт за домашен скроб. Со него ќе и овозможите на вашата кожа да се птхрани и оживее.

Потребни состојки:

1 лажица какао во прав

1 лажица маслиново масло

1 капка екстракт од ванила

Начин на подготовка:

Измешајте ги шеќерот и какаото и со непрестано мешање полека ставете маслиново масло. Ставете и капка ванила и измешајте добро за да се добие хомогена смеса.

Потоа земете дел од скробот и со кружни движења тријте ги нозете и рацете околу 3 минути.

На крајот измијте ги, исушете и намачкајте ги со крема за нега.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement