Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Диета со лимон

Програма:

Наутро, попладне и навечер се конзумира смеса од мед и лимони. Смесата се подготвува лесно при што за целта се потребни 3 литри врела вода која откако ќе ја тргнете од оган треба да се олади на собна температура и да додадете сок од 15 лимони. Додадете и околу 50 грама мед и добро измешајте.

Пијалокот се пие три пати дневно на еднакви делови два до три дена. Овој режим може да се применува еднаш месечно и во текот на тие денови не треба да се јаде ништо. Се препорачува да пиете по две или три чаши зелен чај во текот на трите денови од диетата.

Режимот ќе ви помогне да намалите 2-3 килограми и да го прочистите организмот од натрупаните токсини. За време на диетата избегнувајте напорна физичка активност. Се препорачува да ја спроведете за време на викенд или одмор.

Со оваа диета успешно ќе се справите и со целулитот, ќе ослабнете и се разбира ќе го освежите организмот. Мед и лимон е една неверојатна комбинација користена од милиони жени ширум светот која сигурно ќе ви помогне и вас. Користете го режимот разумно и ќе бидете здрави.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement