Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Четири модни совети за визуелно подолги нозе

Многу од нас ја немаат таа среќа да имаат долги, витки, затегнати нозе како на супермодел. Но намсето да се жалите на својата судбина, испробајте ги овие модни трикови кои ќе ви помогнат да имате визуелно подолги нозе.

1. Избегнувајте кондури со каивче

Иако соврешено одат со краток фустан, и се удобни и стабилни, каишот на овие сандали ќе направи визуелно вашите нозе да изгледаат пократко отколку што навистина се. Дршете се до штиклите во нијанси на боја на кожа и платформи кои ќе ја нагласат должината на ногата. Колку нијансата е поблиску до бојата на вашата кожа, толку подолго ќе ви изгледаат нозете.

2. Панталони или хеланки во боја на кондурите

Носење на панталони или хеланки во иста боја како и кондурите, визуелно ја продолжува вашата нога, бидејќи така бојата ќе се стопи на границата помеѓу панталоните и кондурите и нема да биде толку приметлива. Правилата важат и ако носите чорапи со фустан.

3. Мини фустан и шорц со висок струк

Кратките работи се најдобар пријател на визуелното продолжување на ногата. Од таа причина, треба почесто да носите кратки фустани и шорцеви, само пазете должината да не делува  невкусно.

4. Бирајте кондури со шпиц

Кондурите со шпиц визуелно го продолжуваат стопалото, но и нозете, па имајте барем еден пар во својот плакар. Многу ѕвезди токму од овие причини бираат кондури со шпиц.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...