Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Брзо слабеење со чај од ѓумбир

Ѓумбирот дејствува стимулативно на крвниот систем и најмногу на движењето на крвта. Чајот од ѓумбир за слабеење го успорува метаболизмот и ја прави кожата млада и еластична.

За да подготвите чај за од ѓумбир за слабеење, исечете го коренот од ѓумбир на тенки лентички. Количеството кое ви е неопходно е 1/3 од човечката рака. Чајот од ѓумбир се вари во вода (2 литри).

Откако водата ќе зоврие, се додаваат околу 4-5 исецкани корења од ѓумбир. Потоа чајот се става во термос. Пијте од чајот за слабеење 30 минути пред секое јадење.

Чај од ѓумбир и лук за слабеење

За втората рецепта за чај за слабеење ќе ви бидат потребни ѓумбир, лук и вода. Овој чај се подготвува од 20гр. ѓумбир, 20гр. лук и 400мл вода. Се остава водата да зоврие и се додаваат неопходните состојки. Чајот треба да стои затворен приближно околу еден час, а потоа се става во тремос и се консумира наместо вода во текот на денот. Оваа рецепта е најдобра за дамите кои сакаат бргу да ослабнат.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...