Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Бидете убави секој ден

Понекогаш сме во гужва и едноставно немаме доволно време да се занимаваме со себе си. Но, доколку сакаме да изгледаме добро во текот на целиот ден, потребно е наутро да издвоиме некоја минута повеќе. За да го искористите тоа време што е можно подобро, еве неколку совети на кои треба да обрнете внимание, за да го постигнете посакуваниот резултат:

 Picture-17

Внимавајте на бојата на пудрата – ретко кој може да има иста боја на кожа и во зима и во лето, затоа прилагодете ја бојата на вашиот тен.

Секогаш нанесете и коректор за подочници бидејќи со него вашето лице ќе изгледа посвежо.

Повеќе е помалку, па внимавајте на количината на нанесената шминка.

Ако имате масна коса, а немате време да ја измиете, сувите шампони можат да ви помогнат многу, а исто така и детската пудра може да ве спаси од незгодната ситуација.

im_in_love_126_b

Немојте да штедите кога се во прашање пудрата, коректорот и маскарата бидејќи овие производи на вашето лице треба да траат цел ден.

Редовно лакирајте ги ноктите бидејќи така секогаш ќе изгледате уредно и дотерано.

Редовно правете и пилинг на вашето лице и тело за да кожата ви изгледа подобро, свежо и меко.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...