Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Актуелниот зимски маникир

Денешната статија е посветена на најголемиот хит во маникирот за зимските месеци. Ако треба да сме сосема точни, конкретната тенденција владее од години уназад и додека во последно време беше неправедно подзаборавена, тогаш оваа сезона прави спектакуларно враќање на сцената.

Станува збор за еднобоен лак надополнет со впечатлива сјајна декорација на едниот нокт.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement