Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Распеани Кајмакоски: Кој пее подобро, Даниел или неговиот татко?!

Финалистот на “X Factor” и неговиот татко Павле во повеќе наврати покажале дека се одлични пејачи, а кој од нив двајца е подобар во оваа работа, проценете сами!

Даниел Кајмакоски е еден од најпопуларните учесници во натпреварот “X Factor” и следниот вторник со останатите финалисти ќе се бори за учество во големото финале на овој познат телевизиски формат. Младиот и надежен учесник, Даниел Кајмакоски доаѓа од музичко семејство, во кое и неговиот татко, исто така пее.

Таткото Кајмаковски, кој инаку живее во Австрија, главно изведува изворни македонски песни. Павле неодамна настапуваше на фестивалот “Гоце Фест” во Скопје, каде ја пееше песната “Во мојата Струга убава”.

Бидејќи и Даниел често знае да запее на својот мајчин јазик, вие одлучете кој е подобар во оваа работа – таткото или синот?

Павле Кајмакоски – Гоце Фест – Мое Мислешево

httpv://www.youtube.com/watch?v=gyVU1Sm3vSs

 

Павле Кајмакоски – Гоце Фест – Мојата Струга убава

httpv://www.youtube.com/watch?v=UCIdDo0FVKk

 

Павле Кајмакоски – Струга во мисли ја носам

httpv://www.youtube.com/watch?v=UEAF_79gVmA

 

Даниел Кајмакоски – Без тебе ладно е

httpv://www.youtube.com/watch?v=hv1SiT-KTWU

 

Даниел Кајмакоски – Чаје шукарије

httpv://www.youtube.com/watch?v=4_dkyKDrk6o

 

Даниел Кајмакоски – Охрид Фест – Нежна како принцеза

httpv://www.youtube.com/watch?v=FPweWm5Eu1k

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement