Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Повторно на удар на критиките: “Таа го велича сексот и дава лош пример за девојките”

Не очекувајте дека американскиот ТВ водител Бил Орајли ќе го видите на концерт на поп дивата Бијонсе.

Тој изјави дека Бијонсе е “лош пример за младите девојки”. Орајли никогаш немал проблем со презентирање на своето мислење и го критикуваше најновото видео за песната “Partition”, велејќи дека тој спот за него “необјасниво експлоатира ѓубре”.

“Оваа пеачка издаде нов албум во кој промовира дека е во ред да се има секс на задното седиште на лимузина. Таа би требали да знае дека тинејџерките се угледуваат на неа и дека поради тоа не би требало на тој начин да промовира сексуалност”.

beyonce-partition_thelavalizard

“Таа веројатно знае колку несреќа носи таквото однесување, а да не зборуваме за непосакуваната бременост и несреќни, со сила склучени бракови”, тврди Бил.

“Оваа жена, како некој кој промовира еднаквост и инсистира на мајчинство, има обврска да ги заштити своите деца, а не со својот пример да им дава лоши идеи на тинејџерките…”

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...