Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Погледнете што ќе добиеше Кајмакоски ако победеше во Америка!

На Американскиот X Factor во првите 2 сезони паричната награда изнесуваше дури 5 милиони долари, додека минатата сезона беше намалена на 1 милион.

Во неделата заврши првата сезона на X Factor Adria, а победникот, нашиот Даниел Кајмакоски, доби 10000 долари и автомобил Mini Cooper. Да победеше на американскиот или британскиот, би добил повеќе од милион долари!

Американски X Factor

Во првите 2 сезони паричната награда изнесуваше дури 5 милиони долари, додека минатата сезона беше намалена на 1 милион. Освен парична награда, победникот добиваше договор за албум и снимање на неколку спотови.

 httpv://www.youtube.com/watch?v=oVkevFxNH8o

Австралиски X Factor

Според правилата на натпреварувањето, победникот на автралискиот X Factor добива награда од 330000 долари.

 httpv://www.youtube.com/watch?v=CBL1Mh6Pw-4

Британски X Factor

Во Британија вкупниот фонд изнесува 1,7 милиони долари, со тоа што победникот добива 250000 долари, додека останатиот износ се однесува на договор за снимање албум.

 httpv://www.youtube.com/watch?v=7JzyweY5xL0

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...