Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

музика

Почина Пако де Лусија

Пако де Лусија, кој е роден во музичка фамилија, кој порасна во еден од најголемите и најславните гитаристи, кој ја доведе до перфектност фламинго музиката и донесе нова публика миксајки го џезот со други жанрови, почина во Мексико на 66 годишна возраст. Тој бил на одмор со своето семејство на Карибите каде свирел гитара со својот син покрај морето и добил инфаркт. Починал во болницата во градот Плаја дел Кармен.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...