• Сподели на:

Од ова ќе ви застане здивот: Даниел скока од 50 метри височина

___

Ѕвездата на “X Factor” кој е лјубител на екстремни спортови, се обиде и со банџи.

Даниел Кајмакоски е голем љубител на екстремни спортови. После parkur и street workout”, ѕвездта на ова натпреварување се обиде и со банџи.

Кајмакоски најпрво ке качи на платформата каде може да се види целиот главен град на Австрија, Виена. Младиот Кајмакоски скокна од голема висина, а на многумина им застана здивот.

Supermen-Daniel Kajmakoski-Skokanje ama ovoj pat vrzan !!! Skokot e izveden od 252 metri visocina!!!


Оставете коментар

___