• Сподели на:

Ексклузивниот Нов Соло Албум на Фарел на тема “Девојка”

___

Со нетрпение го очекуваме настапот на Фарел вечерва, на Брит Наградите во Лондон, со својот одличен сингл “Happy” од новиот албум Girl

 

Идејата на Фарел Вилијамс е да не направи среќни. Затоа, на 3-ти март оваа година го издава својот втор соло албум, Girl.

 

Според она што можевме да го прелистаме на iTunes, албумот се состои од 10 песни, вклучувајќи го и саудтракот за “Despicable Me 2”, Happy, кој е број 1 на iTunes а веројатно ќе го заземе и првото место на Билборд листата оваа недела.

 

Подолу, трејлерот за новиот албум на Фарел, каде ќе видите како се ужива во креативен процес.

 


Оставете коментар

___