• Сподели на:

Дали е ова победничката песна на Евровизија?

___

Ако им верувате на обложувалниците, песната на Ерменија “Not alone” има најмногу шанси да победи на овогодинешната Евровизија. Арам МП3 својата нумера ќе ја изведе во Копенхаген каде се одржува ова популарно европско натпреварување.

EVROSONG-JERMENIJA

Обложувалниците балканските бретставници ги сместуваат под 25то место, а најмногу шанси за победа има претставникот на Ерменија. За Македонија, која ја претставува Тијана Дапчевиќ со песната “To the sky”, прогнозата е 28то место, додека Црна Гора и Сергеј цветкович со нумерата “Мој свет” наводно ќе биде на 26то место.

Арам МП3 има 29 години, а вистинското име му е Арам Саргшјан, а се занимава со музика, стенд ап комедија и глума.

Aram MP3 - Not Alone (Armenia) 2014 Eurovision Song Contest


Оставете коментар

___