Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Филм

Мет Дејмон пратил слика од својот задник на другарите

Мет Дејмон, Бен Афлек и Џими Кимел се нашалиле сред Твитер пред милиони обожавателки. Шалата кулминирала кога Мет испратил на другарите слика од својот задник. Оскаровецот одлучил да распише конкурс во кој обожавателите излезат со Афлек и Кимел, каде ќе бидат присуствуваат на  хуманитарна вечер. Покрај тоа, настанало право шоу.

-Ти благодариме пријателе. Мет дали си овде? Можеш ли да замислиш? Ти праќаме факс – напишал Афлек на својот Твитер. Кимел веднаш му се придружил.

Foto: Twitter/@jimmykimmel

– Мет веројатно се плаши да го отвори профилот, бидејќи никој не го сака – Напишал Кимел.

Дејмон да им возврати, го направил тоа во свој стил – им испратил факс со нивниот задник во кое стоело:

       Драги Бен и Џими, еве го мојот факс. Ве сака вас Мет – била пораката која стоела испод фотографијата со неговиот задник. Факсот кој го испратил, двајцата го скенирале и го прикачиле на своите Твитер профили.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...