Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Дали го препознавте: Вака Џејсон Статам изгледаше пред 24 години

Холивудската супер ѕвезда во 1990 година се натпреваруваше за Англија за време на Комонвелт игрите во дисциплина скокови во вода.

Британскиот актер Џејсон Статам (46 години), кој по мислењето на голем број жени важи за еден од најпосакуваните мажи во светот, имал интересно минато.

Холивудската супер ѕвезда пред дваесетина години професионално се занимаваше со спорт и тоа со дисциплината скокови во вода, во кој беше успешен.

На видео снимката може да го видите за време на натпреварувањето на Комонвелт игрите во далечната 1990.

Погледнете како Џејсон Статам го изведе тој скок:

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=BCLG2eXBrG8

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...