Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Блеска во бременоста: Овој пат за ништо не може да и се замери

Ким Кардашијан зрачи во втората бременост. Тоа во понеделникот вечерта го покажа својот стомак во тесен бел фустан. По првата бременост, која беше проблематична, убавицата одлучи во втората бременост да се грижи за одмор и здравје.

Насвојот профил на Инстаграм реалити ѕвездата постави слика пред огледало. Фотографијава е направена во спалната соба, а носи бел фустан под прекрасна кајсија боја наметка. Опуштената Ким ја постави едната рака на стомак додека позираше за селфи. Таа предходниот ден имаше еден напорен ден во студиото, така што одвај дочека да дојде дома да се одмори.

– Добра ноќ, бебе – таа напиша Ким.

Старлетата изгледаше безпрекорно. Ким и Кање Вест веќе ја имаат две-годишната ќерка Норт Вест, а  доаѓањето на новото бебе, син, се очекува кон крајот на оваа година.

naslovna

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...